ÚTMUTATÓ

Hogyan vigyázzon bútoraira?

Bár úgy tűnhet, hogy a technológiai fejlődés a bútorok tartósságát szolgálja, gyakran ennek az ellenkezője igaz. A ScandicSofánál fontos számunkra a minőség, értékeljük munkatársaink munkáját, és szem előtt tartjuk skandináv stílusú bútoraink kényelmét. Fontos számunkra, hogy minél szélesebb körű igényeknek feleljenek meg, és hogy minél hosszabb ideig használhatók maradjanak. Hogyan ápolja kárpitozott bútorait, hogy azok még évekig megőrizhessék külsejüket? Hogyan ápolja bútorait?

TÖMÖR FA SZERKEZET

Bútoraink bükkfából készülnek, amelyet tartóssága és stabilitása tesz különlegessé. A váz ápolása nem bonyolult, elegendő rendszeresen száraz ruhával áttörölni. A fa nem szereti a nedvességet, ezért kerülje a vízzel történő tisztítást. Szükség esetén azonban ne feledje, hogy a lábakat és a keretet hatékonyan szárítsa meg egy tiszta kendővel. Használjon kifejezetten fára szánt termékeket, például tisztítószereket, olajokat vagy viaszokat. Lehetőség szerint használja azt, amellyel a bútorát a vásárlás napján bevonták. A porszívózás és mosás utáni karbantartás nagyon fontos a fa táplálása és fényének visszaállítása érdekében. Az évek során kialakuló karcolások kezelésének is eredményes módszere ez. A rendszeres kezelés kiváló védelmet nyújt a további mechanikai sérülések ellen, ezért érdemes észben tartani.

KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ KÁRPITOZOTT ANYAGOK

Tudjuk, hogy amikor kárpitozott bútorokról van szó, a kiváló minőségű kárpitozás a legfontosabb. Ha azonban olyan természetes szálakat választunk, mint a vászon és a pamut, tisztában kell lennünk azzal, hogy ezek olyan anyagok, amelyek odafigyelést igényelnek, mivel könnyebben gyűrődnek és reagálnak a légköri hatásokra. A szövet felülete érzékeny és sérülésre hajlamos. A természetes szöveteknek fantasztikus helyettesítői vannak, amelyek ugyanolyan jól használhatók, mint a természetes anyagok, és széles színválasztékban kaphatóak. Ezek a szintetikus szövetek vagy természetes szálakkal kevert textíliák, amelyek ellenállóak a szennyeződésekkel szemben, mivel azok nem tudnak az anyag belsejébe hatolni, így nagyon könnyen eltávolíthatók pusztán vízzel. Ezek közé tartoznak a kínálatunkban elérhető Fiber Guard szövetek: Colourwash, Braveheart és Deluxe, valamint a kiváló minőségű, könnyen tisztítható velúr (Napoli, Piano, Sofia, Charles, Ton, Vocal). Ezen szövetek szálait már a gyártás során speciális membránokkal vonják be, amelyek megnehezítik a kiömlött folyadékok felszívódását.

HOGYAN KELL ÁPOLNI A TERMÉSZETES SZÖVETEKET?

Gyűrődések - locsolja meg vízzel és hagyja megszáradni. Foltok tisztítása - óvatosan, csak vízzel, nagyobb felületen tisztítsa, soha ne foltosan. Így elkerülhető az elszíneződés. Vegyszerek használata nem javasolt. A szőrös szövetek esetében ne feledkezzünk meg a rendszeres ápolásról. Az ilyen típusú szöveteknél a szőrzet a használat során meggörbül (pl. az ülésnél), ezért a bútort 2-3 cm távolságban gőzölni kell, és puha kefével a szőrzet irányában addig kell fésülni, amíg a hatás kielégítő nem lesz. A kezelést rendszeresen el kell végezni, ügyelve arra, hogy ne kerüljön por és szennyeződés a szövetre. Ne feledje, hogy a vasalót ne alkalmazza a szövet felületén!

HOGYAN KELL ÁPOLNI A SZÁLVÉDŐ SZÖVETEKET?

A foltok túlnyomó többségét könnyen eltávolíthatja; a golyóstolltól a sárig, a kávétól a vörösborig vagy akár a ketchupig. A foltok vízzel tisztíthatók, a makacs szennyeződésekhez pedig egy kevés közönséges szappanra és nedves kendőre lesz szükség. A fedőszöveteket nem szabad gépben mosni. A paraffint, alkoholt vagy más oldószert tartalmazó vegyszerek használata nem javasolt. A Fiber Guard szöveteket természetes sörtéjű kefével vagy kárpittisztító fejjel kell porszívózni.

HOGYAN KELL ÁPOLNI A KÖNNYEN TISZTÍTHATÓ VELÚROKAT?

A tisztítási folyamat a felület rendszeres porszívózásából áll, puha sörtéjű fejjel. Az esetleges szennyeződéseket vízzel le kell permetezni, és puha ronggyal letörölni. A makacs foltokat nedves ruhával és egy kevés szappannal lehet eltávolítani. Ne mosógépben mossa, és ne használjon kémiai tisztítószereket, amelyek károsíthatják a szövetet.

HOGYAN KELL ÁPOLNI A SZÖVETKÁRPITOT?

Attól függően, hogy melyik kárpitszövet mellett dönt, más-más élettartamú terméket kap. Szeretnénk megmutatni, hogyan ápolja, hogy a lehető legtovább megőrizze a már a vásárlás napjától kezdve a küllemét. Mindenekelőtt ne feledje, hogy a bútort rendeltetésszerűen használja. Gyerekek és háziállatok esetén ez nem minden esetben lehetséges, így az innen eredő szennyeződések tisztítása intenzívebb feladat lesz. Ne használjon vegyszereket és felejtse el a gépi mosást:

  • Használjon megfelelő porszívófúvókát vagy természetes sörtéjű kézi kefét a por és a pollenek eltávolítására.
  • A kényes foltokat vízzel távolítsa el.
  • Azonnal cselekedjen. A kiömlött szennyeződéseket nedvszívó kendővel, a szilárd szennyeződéseket pedig tompa tárggyal távolítsa el.
  • Ne dörzsölje túl erősen a foltos területet, hogy elkerülje az anyag elszíneződését.
  • Mit érdemes még szem előtt tartani?

Ha a bútor átvétele után nem tervezi azt azonnal használni, ne feledje, hogy száraz helyen tárolja. A nedves helyiségek kedvezőtlenül hatnak az anyagra, és akár penészesedéshez is vezethetnek. Szintén nem tanácsos a bútorokat fóliában tartani. Célszerű továbbá minden bútort legalább 5 cm távolságra tartani a faltól, hogy elkerüljük a szövet deformálódását és az anyag elkopását. Az aktív hőforrásoktól, például radiátoroktól, tűzhelyektől és kazánoktól szintén nagyon fontos a biztonságos távolság (min. 1 m).

Megfelelő használat és tisztítás mellett hosszú ideig élvezheti majd bútorai kifogástalan megjelenését.




Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl